В ідеалі алеї з бруківки повинні бути короткими, але це не означає, що вони повинні бути прямими. Звичайно, це залежить від адаптації садового простору - в саду сучасного стилю, де панують геометричні фігури, пряма бетонна, кам’яна або дерев’яна доріжка буде виглядати набагато краще. У садах в еклектичному (змішаному) стилі доріжки з тротуарної плитки можуть бути звивистими і виготовлені з будь-якого матеріалу - важливо, щоб вони вписувалися в декор саду. Готуючись до укладання звивистої доріжки з тротуарної бруківки в саду, потрібно враховувати не тільки точки з'єднати один з одним, але і тип матеріалу, з якого він буде виготовлений, і спосіб підготовки землі до стежки.
Конструкція контуру доріжки в саду з бруківки
Це можна зробити двома способами, перший - проаналізуйте і продумайте, на якому місці будуть знаходитись маршрути зв’язку, враховуючи форму алеї та звивисті шляхи між вже посадженими деревами та кущами. Підготовка такого точного проекту дозволить нам оцінити витрати та обсяг робіт, які слід вкласти для створення такого шляху. Другий метод - працює, коли в будинку є діти, адже вони найчастіше топчуть доріжки в нашому саду. Шлях слід планувати відповідно до вже маркованого (затоптаного) та найбільш часто відвідуваного маршруту. Розміщення нової алеї може зробити непрактичною.
Підготовка субстрату
Основою є визначення того, чи є наша ділянка волога чи суха та наскільки вона стабільна, коли йдеться про грунт. У сухих садах нежирний бетон можна використовувати як щебінь, але це не гарантує, що шлях не деформується і не потріскається. Безпечним і надійним рішенням є підготовка товстого шару щебеню, який забезпечить стабільність і безпеку. Готуючись до будівництва доріжок, пам’ятайте, що правильно підготувати зазори, які дозволять проникненню води в ґрунт і не дозволять утворюватися калюж. Зазори слід заповнити піском або підходящими рослинами, лише краї залити розчином або бетоном, який стабілізує поверхню.
Матеріали для виготовлення стежки
Перш ніж зважитися на камінь, бруківку, бетон або кераміку, ви повинні вирішити, чи слід створювати шлях із неправильних форм або з точно вирізаних елементів, утворюючи регулярні вигини та півкола. Вибір останнього рішення пов'язаний з необхідністю придбання більшої кількості матеріалу, який буде призначений для різання та обробки.
Основним правилом при виборі матеріалу для садової доріжки, крім естетичних уподобань, є оцінка того, як часто він буде використовуватися. У головних алеях слід вибирати міцний і твердий матеріал наприклад бруківку, який створить рівну і безпечну поверхню, тоді як в бічних алеях можна використовувати, ту ж саму бруківку меншої товщини.
Вибираючи садову доріжку, слід керуватися почуттям естетики, безпеки та практичності. Вибір звивистої доріжки повинен бути не примхою, а продуманим і обумовленим вибором - звивистими алеями, виготовленими з природного матеріалу, добре гармоніюють з рослинністю та оптично збільшують сад.