Кілька практичних порад будуть корисні кожному, хто прийняв рішення про будівництво будинку.
Хто про це подбає?
Будівництво будинку можна доручити одній компанії, яка здійснюватиме всі заходи - вона подбає про підготовку майданчика до будівництва, придбає необхідні матеріали, організує транспорт та забезпечить відповідний підбір професіоналів. Графік роботи також визначає працівник такої компанії. Хоча виконання та нагляд за будівництвом підприємством здається дорогим рішенням, на практиці ми несемо менші витрати, наприклад, на будівельні матеріали - коли ми купуємо самі, ми платимо орієнтовно 23% ПДВ за будівельний матеріал. Наприклад, якщо ми доручимо компанії придбати матеріали та зробити з них стіни, ПДВ становитиме близько 8%. Крім того, будівельні компанії надають поради щодо вибору технології і можуть розраховувати на дуже вигідні знижки від виробників.
Ще один спосіб побудови будинку - це побудова фермерської системи.
Якщо ви вибрали цей метод, ми самостійно купуємо будівельні матеріали, шукаємо бригади для виконання окремих робіт і самі контролюємо всі заходи. Для інвесторів, які не мають досвіду в будівельній галузі, детальний графік, безумовно, полегшить нагляд за виконанням завдань і дозволить працівникам належним чином виконувати необхідні роботи. Однак слід очікувати, що складання графіка робіт на будівельному майданчику самостійно може виявитись не в наших силах - тоді варто звернутися за допомогою до фахівця. Конкретні заходи, включені в графік та записані у формі угоди з робітниками, разом із датою їх завершення, складають основу для всіх наступних розрахунків.
Припустимо, що ми вже маємо земельну ділянку під будівництво з підключеними комунікаціями, і ми шукаємо цікавий дизайн будинку. Цей дизайн повинен враховувати розмір ділянки, її форму та розташування. Однак, перш за все, нам просто подобається обраний дизайн будинку і ми відповідаємо нашим вимогам щодо експлуатації будівель та комфорту проживання.
Пам’ятайте, що придбаний готовий дизайн будинку може зажадати деяких коригувань.
Залежно від типу грунту та рельєфу наш будинок може потребувати різних типів фундаментів, ніж передбачено на схемі. Буває, що керівник ділянки замінить фундаменти з цегляних блоків на залиті фундаменти. В інший час замість традиційних фундаментних блоків він вибере опалубні блоки, які значно прискорюють час будівництва фундаменту будинку. Однак муляри цінують не тільки швидкість роботи з ними, але й легкість, з якою вони влаштовані.
Виробники будівельних матеріалів докладають зусиль, щоб підрядникам було простіше працювати на фундаментах. Опалубні блоки гарантують найшвидше виконання - вони не вимагають розчину, їх укладають шарами, їх можна додатково зміцнити в профільованих зрізах, а потім стіну залити бетоном. У разі використання бетонних кладочних блоків роботі сприяють отвори, зроблені у верхній полиці елемента, які використовуються для ефективного зчеплення та укладання блоків у фундаментній стіні.
Обговорюючи фундаменти, неможливо ігнорувати питання противологоізоляції. Волога спричиняє руйнування стін, сприяє розвитку грибків і цвілі, а також знижує теплоізоляційні властивості матеріалу. Правильно зроблена горизонтальна ізоляція захистить фундаменти від піднімання води з землі, а вертикальна ізоляція додатково захистить частину стіни, розташовану поруч із фундаментом, яка найбільш схильна до впливу вологи.
Закупівля будівельних матеріалів у нашому графіку повинна займати одне з провідних місць. Чому? Ну, багато що залежить від виду матеріалів, призначених для зведення стін. Перший - чи зможемо ми взагалі побудувати будинок, сумісний з обраним нами дизайном. Якщо схема будівлі досить складна, і ми стикаємося, наприклад, з арками або закругленнями, ми можемо розраховувати, що не кожен будівельний матеріал, наявний на ринку, зможе виконати це завдання.
Можливість різання, розпилювання або шліфування будівельного матеріалу дозволяє отримати будь-яку форму будівлі. Газобетон, як один з небагатьох матеріалів на ринку, надзвичайно простий в обробці, і тому, вибравши його як основний будівельний матеріал для новозбудованого будинку, ми маємо можливість реалізувати навіть дуже сміливі архітектурні ідеї.
Вибір типу покрівельного матеріалу залежить від кількох факторів: ухилу даху, форми покрівлі та несучої здатності ферми. Слід також враховувати естетичні міркування - якщо ми вирішимо побудувати будинок, наприклад, у стилі садиби, металеві черепиці не будуть складати цілісне ціле з характером будівлі. Будемо також готові до того, що складна форма передбачатиме виділення більших сум на придбання матеріалу, необхідного для виготовлення даху. Незалежно від того, чи ми вирішили вибрати металочерепицю, керамічну або цементну черепицю, покриття покрівлі повинна робити тільки перевірена та надійна команда. Цей етап робіт має велике значення з точки зору теплоізоляції будівлі, а також захисту від несприятливих погодних умов.
Відомо, що будівництво будинку забирає багато грошей. Однак досвід показує, що хоча і варто економити, це не на всьому. Коли ми обираємо дешеві або застарілі технології, може виявитись, що під час використання будинку ми понесемо збільшені витрати, наприклад, опалення будівлі. Якщо ми врахуємо негативні наслідки вибору не найкращих будівельних матеріалів на етапі планування будівництва та складання графіка робіт, ми уникнемо неприємних сюрпризів, які чекають нас на щомісячних рахунках за електроенергію чи газ.
Ніздрюватий бетон забезпечує тепло і дружній мікроклімат у побудованому будинку. Цей сучасний та екологічний матеріал дозволяє зводити стіни, завдяки чому ми в майбутньому зможемо заощадити значну суму грошей. Однак чи кожен може дозволити собі такий вибір при будівництві будинку? Газобетон - це не дуже дорогий матеріал. Блоки, виготовлені з нього, характеризуються великими розмірами і, отже, низьким попитом на 1 м2 стіни (менше 7 штук), тому, хоча ціна окремого елемента може здатися високою, ціна одного квадратного метра стіни з газобетонних блоків на справді приваблива. Крім того, я рекомендую всім будівельникам відстежувати пропозиції виробників - різні види рекламних акцій, особливо восени чи взимку, значно зменшують вартість будівельних закупівель ".
Важливим моментом у графіку будівельних робіт є врахування часу виконання окремих робіт. Потім ми можемо замовляти будівельні бригади на певний проміжок часу і не відкладати подальші заходи. Будівництво будинку швидко також вигідне з фінансової точки зору - менш муляри витратять людино-години на зведення стін або покрівельників на покрівлі, тим менше ми заплатимо. Що сприяє прискоренню зведення стін, безумовно, це розмір елементів стіни. Великі блоки, наприклад, з газобетону, додатково мають монтажні ручки, завдяки яким робітники легко розміщують наступні шари стін. Удосконалення кладочних робіт та додаткове зменшення витрат також зумовлено профілем шпунтової канавки блоків - такий тип з'єднання не вимагає використання розчину у вертикальному з'єднанні. Що стосується покрівельних покриттів, дахи з простою формою можна зробити набагато швидше, ніж ті, що мають "вільне око" або численні вигини.
Якщо ви вирішили самостійно наглядати за будівельним майданчиком, перед початком будь-яких робіт переконайтеся, що важкі машини та машини можуть дістатися до ділянки. Автомобілі вагою навіть у кілька десятків тонн застряють на занадто м'якій землі і не завжди вміщуються у вузькі в'їзні ворота. Однак забезпечення ефективного розвантаження - це лише початок - нам також потрібно підготувати місце для зберігання товарів та належним чином захистити двір та матеріали від зловмисників. Ми повинні зберігати придбані матеріали на затверділих та осушених ділянках. Вони повинні бути влаштовані таким чином, щоб вони не роз’їжджались і не загрожували людям на будівельному майданчику. Якщо ви передбачаєте, що деякий час не будете ними користуватися, не розпаковуйте їх з фольги та захищайте від несприятливих погодних умов. Пам’ятай, Завжди зберігайте більш цінні вироби, такі як вікна чи двері, у закритих приміщеннях. Слід також подумати про працюючі будівельні бригади - організація місця для відпочинку, освітлення або туалетів для них - це також наш обов’язок.